Меню
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн - Пт з 10:00 до 16:00
  • Приймання замовлень на сайті 24/7

Чи однакові рецепти на окуляри та контактні лінзи?


Часто у нових користувачів окулярів або контактних лінз, виникає питання чи однакові рецепти на окуляри і контактні лінзи?!

Насправді відповідь неоднозначна, так як на одних показниках це будуть однакові рецепти, на інших показниках можуть дуже відрізнятися.

Але перед тим як розбиратись, бажано взагалі розуміти, що написано в рецепті. Дальше в статі ми розберемо як відрізнити рецепти на контактні лінзи та окуляри, але спочатку ми розкажемо, що ми взагалі можемо там побачити.

Вигляд рецепту на окуляри

Що ми бачимо в рецепті?:

  • OD (oculus dexter) - праве око
  • OS (oculus sinister) - ліве око
  • OU (oculus uterque) – зазвичай рідко хто так пише, але іноді трапляються такі випадки. Цей запис робиться якщо два ока мають однакові показники і означає для двох очей.
  • Sph (sphere) – оптична сила лінзи. Має два варіанти «-» (для короткозорості) або «+» (для далекозорості). Вимірюється в діоптріях «D».
  • Cyl (cylinder) – оптична сила циліндричної лінзи. Так само як і «Сфера» вимірюєтся зі знаком «-» або «+» в діоптріях «D». Призначається при астигматизмі. Також якщо у Вас в рецепті стоїть знак «+» або «-», його можна перевести в протилежний за допомогою транспозиції циліндрів.
  • Ax (axis) - вісь по якій потрібно виставити оптичну силу циліндра. Вимірюється в градусах від 0 до 180.
  • DP або PD (distantio pupillorum) – це потрібно тільки для виготовлення окулярів, для контактних лінз не потрібно. І означає «між зінична відстань» - відстань від центру зіниці до перенісся або від центру зіниці одного ока до центру зіниці іншого ока.
  • Add (аддидація) – різниця між діоптріями вдаль та зблизу, при пресбіопії (віковій далекозорості).

Ми вже знаємо, що лікарі пишуть в рецепті, давайте зараз розберемось чим відрізняється рецепт на окуляри і контактні лінзи(МКЛ):

Рецепти можуть відрізнятися за рахунок того, що окуляри знаходяться дальше від ока, а контактні лінзи лежать безпосередньо на оці.

Якщо невеликі діоптрії, то рецепт може не відрізнятись. Чим більша діоптрія, тим більша різниця. Якщо в рецепті на окуляри написано -10.0, то для контактних лінз потрібно -9.0. Але якщо окуляри виписані -2.0, то лінзи потрібні також -2.0. І при цьому людина однаково буде бачити в окулярах -10.0 і в лінзах -9.0, навіть скоріш за все в лінзах буде видно краще, так як немає ефекту зменшення як в окулярах.

Взагалі існують спеціальні таблиці для перерахунку і тому не потрібно заморочуватись і вчити складні формули. Зазвичай лікар виписує окремо рецепти на МКЛ та окуляри. Якщо у Вас з якихось причин немає потрібного рецепту, то можете написати в коментар і ми з радістю зробимо перерахунок для Вас.

Також при астигматизмі потрібно враховувати крім оптичної сили, що може бути зміна в градусах. Так як майже всі виробники випускають градуси з градацією по 10. Тому якщо у Вас в рецепті виписано нерівне число(33,58,76…) потрібно закруглити його до круглого числа(30,60, 80…).

Якщо якісь питання Вам були незрозумілі, чекаємо питання в коментарі.

Коментарі