Таке питання у Вас може виникнути, якщо Ви користуєтесь лінзами пролонгованого носіння(на 2 тижні, на місяць, на 3 і більше місяців). Якщо ж Ви користуєтесь одноденними контактними лінзами тоді ж для Вас це питання не актуальне, через те, що кожного дня у Вас нова лінза і ніякого додаткового догляду не потрібно.
Іноді можна почути «всі розчини однакові й не потрібно заморочуватись» і така категорія людей за часту купує більш економний розчин, що не завжди вірно. Дійсно є такі люди, що не відчувають різницю через те, що в них немає проблем із сухістю очей, алергій тощо. Але якщо нехтувати правильним доглядом за лінзами, то рано чи пізно з'являється сухість, очі стають чутливі і врешті решт людина перестає носити контактні лінзи.
Типи розчинів:
- Багатофункціональні розчини:
- Дезінфекція
- Очищення
- Зволоження контактних лінз
- Запобігають відкладенню на лінзі
- Пероксидні системи
- Ферментні таблетки
Призначенні для щоденного використання.
Функції багатофункціональних розчинів для лінз?:
Використовується для глибокої очищення. Можна використовувати кожного дня, якщо відсутня сухість очей. У більшості випадків по рекомендації лікарів, для комфортного носіння потрібно використовувати 1-2 рази на тиждень.
Потрібно використовувати не більш ніж раз на тиждень, чудово видаляють білкові та ліпідні відкладення, косметику та пил з поверхні лінзи.
На що звернути увагу при виборі розчину для контактних лінз:
- Зволожувальний компонент
- Консерванти
- Мінімальний час дезінфекції
- Для яких лінз призначено
- Тривалість після відкриття
За часту в якості зволожуючого компонента використовується гіалуронова кислота, яка утримує рідину на поверхні ока і робить носіння лінз ще комфортніше.
Багато кого лякають такі страшні слова «консервант», але потрібно розуміти якщо щось стоїть відкрито більше декількох днів і не псується, значить там є якийсь консервант. Головне щоб він не був шкідливий для нашого організму і щоб була мінімальна його кількість. В майбутньому ми напишемо статтю на тему консервантів, оскільки це досить таки велика тема.
А для Вас пропонуємо такий лайфхак, звертайте увагу скільки по інструкції дозволяється тримати відкритий розчин.Чим менше термін після відкриття, тим краще для Ваших очей.
Це потрібно як для самої дезінфекції контактних лінз, так і для того, щоб не нашкодити своїм очам. Наприклад, в пероксидних системах є мінімальний час, щоб пройшла нейтралізація розчину.
Не всі розчини підходять для всіх лінз!!! Наприклад, для кольорових лінз не можна використовувати пероксидні системи.
Розчин має термін не тільки той, що на упаковці, а й після відкриття розчину. Більшість розчинів придатні 90 днів після відкриття.