Меню
Час роботи
Час роботи магазину:
 • Пн - Пт з 10:00 до 16:00
 • Приймання замовлень на сайті 24/7

Пресбіопія (вікова далекозорість)


Пресбіопія (вікова далекозорість) – це природній фізіологічний процес, який виникає у віці 40-50 років і проявляється погіршенням зору на близьких відстанях.

Багато хто думає, що це плюс який появляється з віком. Насправді якщо копнути трохи глибше і повернутися до розділу оптики з фізики, яку ми вивчали ще в школі, то ми можемо прочитати про нашу акомодацію ока:

 1. Коли наближається предмет, то фокус уходить за сітківку                                                                                                                                      Зображення вікової гіперметропії
 2. Але в людському оці є функція акомодації, при якій кришталик робиться більш опуклий, збільшує свою «плюсову» силу і переносить фокус на сітківку, чим забезпечує чіткий зір.Зображення роботи акомодації

Іншими словами в нас цей плюс, що з'являться з віком є постійно, але ми його компенсуємо. З віком кришталик стає більш щільним, циліарні м'язи вже не можуть зробити потрібну кривизну кришталика і людина розпочинає відчувати нечіткість зору при роботі зблизька.


Початкові симптоми пресбіопії

 • Розфокусування зору при переводі очей з близької відстані в далечінь
 • Швидка втома очей при роботі 
 • Почервоніння очей
 • Головний біль

Коли плюс стає більш явний, то розпочинається нездатність читати на близьких відстанях, людина все більше і більше відсовує руки. Саме тому цю проблему називають ще «хвороба коротких рук».

Пресбіопія це фізіологічний віковий процес, який зв'язаний в основному з ущільненням кришталика, тому плюс  постійно трохи збільшується й орієнтовно раз на два роки Ви будете збільшувати свої окуляри чи лінзи.


Діагностика пресбіопії

Для постановки точно діагнозу офтальмологи зазвичай проводять:

 • Офтальмоскопію
 • Визначення гостроти зору на близькій та далекій відстані
 • Тонометрія
 • Визначення акомодаційних можливостей ока
 • Інші інструментальні методи в разі необхідності.

Лікування вікової далекозорості

Існує консервативне та оперативне лікування пресбіопії.

Щоб забезпечити повну відсутність окулярів у людини оперативним шляхом, більш доцільно це рефракційна заміна кришталика. Оскільки це досить така радикальна процедура, то більшість людей все-таки вибирає консервативне лікування.

Консервативне лікування включає окуляри або мультифокальні контактні лінзи(або їх поєднання). Також ефективним є вправи та вітаміни для очей.

Зверніть увагу! Пресбіопія, так само як близькозорість та далекозорість не лікуються, а просто коригується окулярами, контактними лінзами або оперативна корекція. Вправи та вітаміни допомагають у стримуванні прогресії цього стану.

Корекція окулярами

Є декілька варіантів корекції окулярами:

 • Можна зробити окуляри на певну відстань(наприклад, відстань читання книги). Ці окуляри будуть тільки для читання книги, телефона і т.д. Якщо дивитись в них вдалечінь чи на людину яка зайшла в кімнату, то буде навпаки розпливатись.
 • Корекція біфокальними окуляри, в яких лінза поділена на 2 скельця. Одне на близьку відстань, інше для погляду у далечінь.
 • Також є більш сучасніші лінзи в окуляри – прогресивні. Технологія цих лінз побудована таким чином, що діоптрія плавно змінюється від далечі до близу.

Корекція контактними лінзами

Є спеціальні мультифокальні лінзи в яких є перехід, що забезпечить чіткість на всіх відстанях.

Вправи для очей

Для тренування нашої акомодаційних зусиль є досить проста та ефективна вправа: сфокусувати погляд десь далеко(наприклад, у вікно) потім перевести погляд на близьку відстань. І так повторюємо декілька разів. Бажано це робити постійно протягом дня.

Також рекомендуємо, щоб розслабити акомодацію, кожні 20 хвилин при роботі з близької відстані, дивитись десь далеко у вікно, у кінець кімнати 20-30 секунд.

Коментарі